ecolabel

ECOLABEL

EU Ecolabel to oficjalne, europejskie wyróżnienie, przyznawane wyrobom przyjaznym dla środowiska, spełniającym wysokie standardy jakościowe i zdrowotne. Logo EU Ecolabel oznacza mniej odpadów, mniej zanieczyszczeń, a w konsekwencji lepsze, bezpieczniejsze produkty dla naszej planety.
EU Ecolabel zapewnia łatwy wybór ekologicznych produktów na rynku. Gwarantuje, że wyrób:

  • należy do najbardziej przyjaznych środowisku,
  • przeszedł ocenę przez niezależną jednostkę i spełnia rygorystyczne wymagania środowiskowe i zdrowotne,
  • jest polecany przez organizacje konsumenckie i środowiskowe,
  • jest uznany w całej Europie.
 

cradle to cradle

Cradle to cradle

Werner & Mertz jako pierwsza firma w Europie otrzymała prestiżowe złote wyróżnienie instytutu Cradle to Cradle Products Innovation Institute, przyznawane przedsiębiorstwom, które zarządzają swoją produkcją zgodnie z regułą Cradle to Cradle®, w zamkniętych cyklach dla maksymalnego zrównoważenia produkcji. Cradle to Cradle® jest przeciwieństwem szeroko rozpowszechnionej reguły „cradle to grave” („od kołyski do grobu”), w której materiały często przepływają ze źródła do utylizacji, bez świadomego uwzględnienia długoterminowej ochrony zasobów naturalnych. Z kolei podstawą Cradle to Cradle® jest projektowanie produktów w integracji z cyklami biologicznymi i technicznymi.

 

Instytut Matki i Dziecka 160x160

Instytut Matki i Dziecka

Instytut Matki i Dziecka prowadzi działalność leczniczo-usługową, naukowo-badawczą, opiniodawczą, edukacyjną i szkoleniową. Działa od ponad 60 lat i jest jedną z najważniejszych placówek medycznych w Polsce.

 

EMAS

EMAS

Unijny system certyfikacji środowiskowej, którego celem jest ocena, poprawa i zarządzanie wydajnością środowiskową firm. Rejestracja w systemie EMAS oznacza spełnienie przez organizację najbardziej wyśrubowanych wymagań ochrony środowiska i prestiż bycia w gronie firm, które prowadzą swoją działalność zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju.

 

ISO 9001

ISO 9001

Norma ISO 9001 potwierdza, że firma prawidłowo zarządza jakością rozwoju swoich produktów. Ten międzynarodowy standard definiuje i certyfikuje system zarządzania jakością.

 

iso14001

ISO 14 001

Najczęściej stosowany standard w zarządzaniu środowiskiem, oparty na zasadzie ciągłej poprawy efektywności środowiskowej poprzez ograniczanie wpływu związanego z działalnością firmy na środowisko. Podstawowym zadaniem normy ISO 14001 jest wspomaganie ochrony środowiska w sposób uwzględniający potrzeby społeczno-ekonomiczne.